Hadim Daveti

 

Hadim, günümüzde en çok merak edilen bir terimdir. Ancak hadim daveti için tecrübesi olmayan, bu konuda herhangi bir bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından hadim daveti yapılmamalıdır. Bunun için hadim daveti eğitimi almalı ve bu eğitimin sonunda hadim daveti yapma eylemine geçilmelidir.


Hadim, Allah tarafından görevlendirilen meleklerdir ve insan yaratıldığında verilir. 384 adet hadim olduğu söylenir ve bunların iki tanesi günahları ve sevapları yazmaktadır. Geri kalan hadimler ise insanı korudukları ve vücuttaki herhangi bir işlemi tamamladıkları söylenir. Hadimler, cin grubundan ya da melek grubundan olabilirler. Hadim daveti yaparak gelen de vardır ya da kişinin yaptığı davranışlara, hareketlere göre kendi iradesiyle gelip görev üstlenen hadim de olabilir.

 

Çağırılan hadim vücudun neresinde bulunur?

  • Dua ile çağrılan hadim ile konuşabilir, karşınızdaki kişinin aklını okuyabilirsiniz. Davet edilen hadimle birçok iş yapabilirsiniz ancak kötü işlerde kullanamazsınız. Eğer bir tane yardımcı hadiminiz varsa o hadimdir. Ancak birden fazla hadime sahip iseniz buna Hüddam denir.
  • Davet edilen hadim kulaklarda,
  • Gözlerde,
  • Tırnaklarda ya da vücudun herhangi bir yerinde bulunabilir.
  • Kimisi çok büyük olduğu için yanınızda durabilir.

 

 

Hadim daveti yapılırken nelere dikkat edilmelidir?
Hadim daveti yapılırken bulunulan mekan temiz olmalıdır. Hali ile daveti yapacak kişi de giyeceği kıyafetlerin temiz olmasına özen göstermelidir. Dua okunacağı için abdestli olmak gerekir. Dua kıbleye karşı durularak okunmalıdır. Hayvansal gıdalar tüketmemek ve sebze, zeytin gibi besinler tüketerek sofradan yarı aç kalkmalısınız.


Hadim daveti yapılacağı zaman gece sessizliğinde yalnız kaldığınız zaman yapmaya özen göstermelisiniz. Okunacak bazı dualar ve kaç tane okunacağına göre kıbleye dönük şekilde duanızı yapmalı ve buna göre niyetinizi de belirtmelisiniz. Bunu amacınıza ulaşana kadar tekrarlamalısınız ve inanarak yapmalısınız.


Hadim daveti havas ilmini bilmeyen, tecrübe etmemiş, herhangi bir bilgiye sahip olunmadan yapılması sizi sıkıntıya sokacaktır. Bu yüzden hadim daveti eğitimi alarak bunu daha bilinçli ve doğru şekilde gerçekleştirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Bunun için metafizik uzmanı Deniz EREN hadim daveti eğitimlerini deneyimleyerek daha bilinçli şekilde hadim daveti yapma imkanını bulabilirsiniz.