Enerji ve Aura TerapiEnerji ve Aura Terapi


İnsanin enerjisi, nazar , göz ve nefisten dolayı düşebilir.Baş ağrısı ve olumsuzlukları kendine çekebilir.Enerjiniz yükseltiği zaman yıldızınızda yükselir.iliskileriniz kuvvetlenir.insanlar sizi düşündüğü zaman pozitiv ve enerjik anımsar.

 

En zor olayları kolay bir şekilde çözer ve gözünde büyütmez.Karsılaştıgınız olaylara pozitiv enerji ile bakmayi düşünmeyi enerji terapisi ile sağlayabilir kendinizi korumaya alabilirsiniz 

( nazar , göz ve nefisten ve tum negative enerjilere karşi ) yasamınızı daha kolay düzenleyebilirsiniz.


Bedenin 7 Enerji Merkezi

 


 

 

 

Bedenin, girdap olarak Adlandırılan 7 enerji merkezi vardır. Sanskritçe’de çakra olarak adlandırılan bu enerji merkezleri, güçlü elektrik alanlarıdır, gözle görülemezler. 

 Bu yedi güç istasyonunun her biri bedenimizde hormon salgılayan bezlere karşılık gelir. Bu bezlerin hormon üretimini uyarırlar. Başka bir deyişle, fizik bedenimizdeki ismi ile hormon salgılayan iç salgı bezleri enerji bedenimizdeki çakralara karşılık gelirler. 

Bedenimizdeki bu girdaplardan binlercesi olduğu söyleniyor. Sağlıklı bir insanda bu girdaplardan her biri büyük bir hızla döner. Böylece yaşamsal enerjinin beden içinde akışı sağlanmış olur. 

 Kendi bedenimizde enerji ürettiğimiz gibi dışardanda enerji çekeriz. Yani çakralar bu noktada anten görevi görürler. Ancak bu merkezlerden herhangi birinin çalışması yavaşlarsa, prana dediğimiz yaşamsal enerji akışı engellenir. Daha çabuk yaşlanırız. Çakralar yavaş dönerse bedenin o bölümünün bozulmasına neden olur, daha hızlı dönerse sinirliliğe ve yorgunluğa yol açar Çakralar psikolojik ve fizyolojik hastalıklarla ilgili bize bilgiler verirler. Mesela boğazımızda bir daralma hissi veya midemizde rahatsızlık, kalp sancısı gibi... Çakralarımız psikolojimizle iç içedir. "hayat ne kadar güzel” "Bugün çok güzel bir gün geçireceğim” diyorsak, enerji merkezlerimiz dengelidir.
 

 Yoga asanaları (egzersizleri) yedi enerji merkezinin dönüşünün uyumlu olmasını sağlar. Yani çakraların titreşimleri salgı bezlerini harekete geçirip hormon salgılanmasına neden olur. 

 Çakraların her birinin sağlığımız, bereketimiz için önemli bir enerji yayarak dönen girdaplar olduğunu düşünelim. Bu sekiz enerji merkezi ( aurayı da sayarsak) omurgamızın dibinden başlar ve yukarıya, başımızın tepe noktasına dek çıkar. Bu enerji merkezlerini, ilk üç çakrayı " alt üçgen” ve "üst üçgen” diye ikiye ayırabiliriz. Bu merkezler ortada, göbek deliğimizde birleşirler.
 

1. MULADHARA ÇAKRA (KÖK ÇAKRASI) 

Yeri: Kuyruksokumunda üreme organları ve makat arası Rengi:Kırmızı 
Etkilenen bez: Böbreküstü bezleri (adrenalin) Kalıplaşmış hareketlerimizin, alışkanlıklarımızın merkezidir. Dünyayla bağlantı kurduğumuz bölgedir. Kök sağlam ise her şey yolundadır. 

Uyumlu çalışması: Neşeli, mutluluk saçan bir insan oluruz. Kendimizi güven içinde hissederiz. Dünya güvenilir bir yer, evren tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor, hisleri bu çakranın uyumlu çalıştığını gösterir. Doğaya bağlılık, azim, yaşama isteği bu çakranın duygularıdır. 

Uyumsuz Çalışması:

 
 • Kabızlık ve şişmanlık belirtileri başlar.
 • Öfke, şiddet, hiddet, güven eksikliği
 • Başkalarına kendi ilkelerinizi zorlamanız, patronluk taslama
 • Egoist, saldırgan, dürüst olmama
 • Sürekli endişe halindesinizdir.
 • Bu dünyadaki her şey size zor gelir. Daha kolay bir yaşam düşler durursunuz.
 
Hatha Yoga ve Kundalini Yoga egzersizleri bu çakranın uyumlu hale gelmesine yardımcı olur. Ayrıca kırmızı renk kök çakrasının rengi olduğuna göre bu renk kıyafetler giymek veya güneşin doğuşunu batışını düşlemek o bölgeyi aktive edebilir.

2. SWADHISTANA ÇAKRA

Yer: Göbeğin alt kısmı
Renk: Turuncu
Etkilenen salgı bezi: Cinsel salgı bezleri

 Eğer hırslı ve istekli bir ruh haliniz varsa, bu çakranız iyi gelişmiş demektir. Yaşamı renkli, canlı olarak görürsünüz. Cinsellik, yaratıcılık, yuva kurma isteği, bu çakranın duygularıdır. Karşı cinsle ilişkimizi belirler. Para ve cinselliğin merkezidir. 
 Dengeli olması halinde yaratıcı, cinsel tatmin duyan ve bereketi çektiğimiz bir durum halindeyizdir.


Uyumsuz Çalışması:
 
 • Regl dönemi sorunlu geçer, kısırlık, hormonsal dengesizlikler olur.
 • Böbrek ağrıları, prostat kanseri
 • Özgüven eksikliği, cinsel soğukluk, sıkılganlık, duyguları gizleme
 • Suçluluk duygusu, mükemmeliyetçilik, aşırı talep kar olma, eleştirici
Su bu çakrayı aktive eder. Bol bol su için veya fıskiye, çeşme gibi su sesi çağrıştıracak şeyler dinleyin. Kuş sesi olan müzikte işe yarar. 

3. MANİPURA ÇAKRA (GÖBEK ÇAKRASI)

Yer : Göbeğin iki parmak üstü
Renk: Sarı
Etkilenen salgı bezi: Pankreas

 Tüm enerjimizin, irademizin merkezidir. Bir şeye başlayıp başarma isteği ve kararlılığı bu bölgededir. Başka insanlarla maddi ve manevi ilişkiye girmek, bilinçli olarak enerjimizi kullanmak bu çakranın işlevidir. Uyumlu çalışıyorsa, iradeniz güçlü, düzenli ve amaçlı bir şekilde sizi hedefe götürür. Dengedesinizdir.


 Güçlü sinir sistemi, esneklik, neşe, kendine güven, kararlılık dengede olan bir göbek çakrasının duygularıdır. Eğer sigarayı bırakmak veya kilo vermek istiyorsanız güçlü bir göbek çakrasına ihtiyacınız vardır.


Uyumsuz çalışması:
 • Dağınıklık, yoğunlaşma eksikliği
 • Tatminsizlik, iç huzursuzluğu, depresyon, hazım problemleri
 • Sık öfke ve hayal kırıklığı yaşamak
Altın rengini düşünmek bu bölgeyi aktive eder. Güneşi düşünün veya altın başakları imgeleyin.

4. ANAHATA ÇAKRA (KALP ÇAKRASI)

Yer: Kalp dolayları
Renk: Yeşil
Etkilenen salgı bezi: Timüs bezi

 Kalp çakramız empati, sevgi, fedakarlık gibi duyguları hissettiğimiz bölgedir. Eğer sürekli sevdiğimiz birini kaybetmek veya onu gereğinden fazla korumaya almak gibi duygular hissediyorsak, bu bölgemizde bir uyumsuzluk var demektir.


 Kalp çakramız tüm çakra sisteminin merkezidir. Üçüncü göz yani alın çakrasının açılmasında büyük rol oynar. Kalbinizde sevgi, şefkat, yardım etme duyguları, cömertlik varsa her şey yolunda demektir.


 Kalp hastalığı, akciğer kanseri, göğüs kanseri gibi hastalıkların arttığını dikkate alırsak eğer, çağımız insanının ne kadar çok korkuları olduğunu anlayabiliriz; Gelecek korkusu, ekonomik korkular, sevdiğini kaybetme korkusu vs. 


 Zihnimiz eğitilebilir. Biraz sevgi ve övgü yeterlidir. Kalp çakramızı uyumsuz hale getirecek kötü gazete veya t.v haberleri seyretmekten veya bize sürekli sıkıntı veren insanlardan kaçınmamız gerekir.


 Endişe ve korku duyguları için bir çalışma yapalım.

Bedenimizde korku ve endişe anında ilk kasılan dilimizdir. Bu kasılma nefes ve kalp merkezini karıştırır. Rahatça oturun. Gözlerinizi kapatın. Çeneyi gevşetin ve dilinizi dışarı sarkıtın. Tamamen dışarı sarksın. Burundan nefes alın ve ağızdan nefes verin. Kalp atışları yavaşlar ve tansiyon düşer.

Uyumsuz çalışması:
 • Sizi başkalarının sevgisine bağımlı kılar.
 • Kırılgan ve alıngan olursunuz
 • Kendine acıma, kararsızlık, onaylanma hissi, karamsarlık hissedersiniz.
5.VİSHUDDHA ÇAKRA (BOĞAZ ÇAKRASI)

Yer: Boğazın ortası
Renk: Mavi
Etkilenen salgı bezi: Tiroit ve paratiroit bezleri

 Bu dünyadaki diğer insanlar üzerinde gücümüz yoktur. Sadece kendi üzerimizde gücümüz vardır.Hayatınızdaki insanlar ne kadar sorun yaratıcı olurlarsa olsunlar,çözüm her zaman sizsiniz. 

''Gurmukh Kaur Khalsa''

 Bu noktada "”ne söylüyorsanız o’sunuz "” sözünün altını çizmek istiyorum. Söylediğimiz sözler bedenimizde titreşimler yayar ve bizi o hale getirir. Bu çakramız insanlara dürüst olmamızı, duygularımızı ifade gücümüzü sağlayan çakradır. Bu bölgedeki titreşimin boğaz çakrasında çok önemi vardır. Şarkı söylemek çok faydalıdır.


Uyumlu Çalışması:
 
 • Memnuniyet, bağımsız,
 • İyi hatip, konuşmacı,
 • Esinlenebilen, ruhsal kavramları kavrayabilen
 
Uyumsuz Çalışması
 
 • Sıkılgan, sessiz, duygularını ifade edemeyen
 • Küstah, tutarsız, bastırılmış duygular hissederiz.
 • Bazen de çok konuşan, dedikoducu
 
6. AJNA ÇAKRA (ALIN ÇAKRASI)

Yer: Alnın gerisinde, iki kaşın ortasında
Renk: Çivit mavi veya indigo
Etkilenen salgı bezi: Hipofiz bezi.

 Sezgisel gücümüz, telepati, duru görü gibi düşünce gücümüzün merkezidir. Bu bölgede salgılanan serotonin iştahımızı, mutluluğumuzu düzenler.


Uyumsuz çalışması
 
 • Depresyonla sonuçlanır.
 • Eğer yaşamınız tamamen maddi arzulardan ibaret, spiritüel konuşmalar size sıkıcı geliyorsa bu bölgemiz uyumsuz demektir.
 • Disiplinsiz, egomanyağı, iddiacı, kibirli
 
Uyumlu Çalışma
 
 • Karizmatik, sezgisel telepatisi güçlü, güçlü hayal kapasitesi
 • İdealist
 • Güçlü hafızamız, irade ve entelektüel kapasite
7. SAHASRARA ÇAKRA (TAÇ ÇAKRASI)

Yer:
Kafatasının üst noktası
Renk: Mor
Etkilenen salgı bezi: Beyin epifizi

 Beyin epifizinin merkezi olan sahasrara çakra, aynı zamanda iyi uyku uyumamızı sağlayan melatoninin merkezidir. Bildiğimiz gibi melatonin son derece güçlü bir antioksidandır.

Beyin epifizi ışıkla uyarıldığı için, özellikle kışın çok fazla ışık görmeyen bu bez melatonin salgısını azalttığı için bunalımlı bir ruh hali hüküm sürer. 

 Taç çakrası ruhumuzun merkezidir. Bu yüzden pek çok dinde, peçe, takke, sarık, türban giyilir. Hayatımızda ruhun varlığını hatırlatmak içindir. Bu bize Tanrı’yı hatırlatmak için bir simgedir.
Uyumlu Çalışması
 • Tanrısal enerjiye açık, spritüel, şükran duyan
 • Huzurlu, neşeli

Uyumsuz Çalışması
 • Karar veremez, hafızası zayıf, neşesi kaybolmuş
 • Aşırı sinirli, sık sık baş ağrısı
 • Tahripkâr
Çakralara şöyle kısaca bakma imkânı sağlamak için bu bilgiler şimdilik bize yeterli. Çakralarımızın uyumlu çalışması ve titreşimlerinin artarak sağlıklı bir bedene kavuşmamız olanaksız değildir. Bunun için biraz çaba harcamamız bize çok şey kazandıracaktır. Kısaca neler yapabiliriz bir göz atalım.


Auranın Renkleri :

 

İnsan bedeninden çıkan auranın o kişinin doğasını ve fiziksel-ruhsal halini açıkladığı düşünülür. Aşağıda renklerle ilgili bazı ana hatlar belirtilmiş olsa da, auranın analizi çok karmaşık bir işlemdir, çünkü renkler birbiriyle bağlantılı olarak yorumlanmalıdır.Kırmızı : Hayat ve fiziksel güç rengi olan kırmızı, kuvvet, enerji ve tutkuyu sembolize eder ve kişinin tüm koordinasyonu ile bağlantılıdır. Gerginlik ve asabiyet açık kırmızı; kızgınlık ve şehvet koyu kırmızı olarak görünür. Aurada fazlasıyla kırmızı görünmesi bencillik, inatçılık ve materyalist bir tutum göstergesi olarak yorumlanır. Tedavi amaçlı olarak bakıldığında kırmızı, sinir uçları, bağırsak fonksiyonları ve cinsel bezelerle bağlantılıdır.Turuncu : Enerji ve sağlıkla bağlantılı olup başkalarını düşünen kuvvetli bir kişilik gösterir. Ancak aşırı miktarda turuncu, bencil hedefler ve ihtirasların çokluğu ile bağlantılıdır. Turuncu aynı zamanda adrenal bezler, cinsel fonksiyonlar ve dalakla bağlantılıdır. Ayrıca korku, hayal ve hayalkırıklığı da gösterebilir. 

Sarı: Entelektüellik ve iyimserlik gösterir, bazen de endişe ve içinden çıkamama durumu. Sarı çok açık renkse, zayıflık veya kararsızlık göstergesi olabilir, ancak altın-sarısı ruhsal gelişim ve sezgi göstergesidir. Sarı aynı zamanda pankreas, sindirim sistemi, üreme ve doğum yapma ile bağlantılıdır.Yeşil: Doğanın rengi, yeniden doğum, şifayı sembolize eden yeşil, canlı, uyumlu bir kişilik ve çok yönlü bir düşünce kapasitesi gösterir. Timus (boyunaltı bezi), kalp ve kan dolaşım sistemi ile bağlantılıdır.Mavi: İdealizm, dürüstlük ve ilham sembolüdür. Açık mavi, öğrenme ve okuma potansiyeli gösterir. Fiziksel boyutta mavi tiroid bezinin rengi olup kulak-burun-boğaz, solunum ve konuşma ile bağlantılıdır.Lacivert: Sezgilerle hareket etmek ve ruhsal gerçeği arayışı sembolize eder. Ahlaki değerleri ve fiziksel dünyanın ötesine geçmeyi gösterir. Aurada lacivertin çokluğu sükunet ve vericiliği gösterir. Ancak dengeli değilse asabiyeti de gösterir. Ayrıca balgam bezi ve lemfatik sistemle bağlantılıdır.Mor: Ruhsal aydınlanma, sezgi ve sevginin rengidir. Sinir sistemi ve bütüncül beden birleşimini temsil eder.Siyah ve Gri: Bu renkler olumsuz düşünceler, duygular, stres, hastalık veya anestezi almakla auranın zedelendiğini gösterir.


BeyazMükemmellik, ideal olan ve gerçeği temsil eder. Aurada var olan siyah ve gri renkler üzerinde dengeleyici bir etkisi vardır.Maneviyat için Eflatun veya mor

Cinsel arzu için Kırmızı / turuncu

Doğruluk için Beyaz

Aşk için gül Rengi veya pembe

Öfke için Kırmızı

Zihin için Sarı Negatif Enerji Temizleme - Aura Enerji 

 • Seksüel anlamda çok kişiyle birlikte olmak enerji özü yaratır.
 • Bu enerji özleri de duygulardan yani öfke, nefret, kıskançlıktan oluşur.
 • Saygı eksikliği enerji özü yaratır.
 • Zihinsel meşguliyeti çok olanlarda bu öz oluşur.
 • Özellikle beyni ile çalışanlar bu özleri çeker.
 • Çok fazla spiritüel çalışma yapanlarda bu özler bulunur.
 • Ruhsal bağlantı kuran medyumların mutlaka korunma yöntemlerini yapmaları gerekiyor.
 • İzlenen TV filmleri bu özleri çekmenize neden olur.
 • Erotik filmler (çok izleniyorsa) bu özleri çeker.
 • Sigara içenlerde bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için bu özleri çeker.
 • Dolunayda bu enerjiler çok yaratılır.
 • Bu enerji özleri farklı boyut ve gezegenden olabilirler.
 • Başka bir seviyedeki ölmüş ruhlardan da gelebilir.
 • Gelişimsel düzeyin en düşük seviyesinde olan ruhlardır bunlar.
 • Bazen kişilerin aura alanlarında boşluklar, bağlantılar bulabilirsin.
 • Bu boşlukların hafızası vardır. Bu boşluklara benzer enerjiler çekilirler ve yerleşirler eterik bedende kalırlar ve enerjileri çekerler. Böyle bir enerji bedendeki bir organa çok yakınsa o boşluktaysa organın enerjisini çektiği için o organ hastalanır.
 • Birini çok sever ve özlersen o zaman bağlantı olur ve enerji kaybetmeye başlarsın.Bağlantı nedeniyle aurada enerji boşluğu olur ve bu boşluğa enerji özleri çekilir.Böyle boşluklarda mutlaka dikkatli olmalısın ve o boşluktaki enerjileri temizlemelisin.

Aura alanının olumsuz enerjilerden temizlenmesi ve dengelenmesi için uzaktan ücretli şifa seansı çalışması etkinliğidir. Toplu çalışma değildir, kişiye özel çalışmadır.

Evrensel  enerji zamandan ve mekandan bağımsız çalışır, mesafe kavramı yoktur. Bu nedenle uzaktan yapılan çalışmalar yakından yapılan çalışmalar gibi etkili sonuçlar vermektedir.

Kişinin ihtiyacına göre Nefes , Usui Reiki, Karuna Ki, Shamballa, Kuantum Şifa enerji teknikleri ile çalışma yapılacaktır.

Yılda en az bir kere profesyonel aura temizliği yaptırarak, devamında amatörce bildiğiniz yöntemleri düzenli uygulayarak auranızın sağlam ve temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. İdeali senede iki kez profesyonel aura alan temizliği yaptırmaktır.

Bildiğimiz gibi aura bizim bedenimizi çevreleyen elektromanyetik alandır. Temiz ve sağlam auraya sahip olan kişiler dışarıdan gelen negatif etkilere ve hastalıklara karşı kendisini koruyabilir. Temiz olmayan, kirli, bulanık aurada zamanla zayıflama, delikler, yırtıklar oluşabilir, dışarıdan gelen negatif enerjilere ve hastalıklara kolayca maruz kalınır.
Aurası zayıf olan kişilerde : Sürekli yorgunluk, sinirli olma hali, depresyon, sebebi açıklanamayan sürekli halsızlik hali, sürekli hastalıklar, genel olarak kötü gidişat ve şansızlık durumları olur.

Aura temizleme seansı yaklaşık 1 saat sürmekte, kişinin ihtiyacına göre bu süre değişiklik gösterebilir. Seans ücreti 150TL. Seans almak isteyenler Whatsapp POZİTİVENERJİ Danışma Hattına

Whatsapp POZİTİVENERJİ Danışma Hattı:
...Size özel çözümleri sunalım...
 yazarak irtibata geçebilirler. Çalışma için gün ve saati karşılıklı belirlenecektir.

                              

Psikolojik ve Metafizik sorunlarınızı belirleyip tedavi etmek,
 Ruhen ve bedenen sağlıklı olmanızı temin etmek, İradenizi güçlendirmek,
Güven duygusunu artırmak, Ömrünüzün ve Rızkınızın Bereketlendirilmesi,
Negatif enerji, etki ve oluşları temizlemek,

Enerjinizi ve Yıldızınızı yükseltmek,
Bilinçaltı Temizlik, vb. metafizik terapiler için yanınızdayız.

Enerji ve Aura terapisi, ruhsal ve bedensel terapi vb.

konuları bize danışabilirsiniz.
Whatsapp POZİTİVENERJİ Danışma Hattı:
...Size özel çözümleri sunalım...